Overslaan en naar de inhoud gaan

Gemeenschapskrant

Mensen herleven en halen herinneringen op

13/02/23

In Een zoen van toen brengen Astrid Stockman en Liesbeth Devos liedjes uit ‘de tijd van toen’. Ze spelen muziek voor alle generaties, onder begeleiding van de accordeonist Stijn Bettens. Van aria’s van Puccini over klassiekers als De lichtjes van de Schelde, tot schlagers van Bart Kaëll.

We hebben wonderen gezien

Sopraan Astrid Stockman zingt in de opera en het theater. Ze verscheen ook in televisieprogramma’s als Vive le vélo en De Slimste Mens. Ook Liesbeth Devos, een bekroonde sopraan, speelde met tal van orkesten. Haar dans- en acteertalent laat ze zien in muziektheaterproducties. Samen gaan ze al jaren op tournee als Stokman en Vos.

‘Het begon acht jaar geleden. Astrid en ik speelden toen in de opera voor kinderen Fidelio van Beethoven’, legt Liesbeth Devos uit. ‘Op tournee begonnen we samen schlagers te zingen. We leerden deze muziek allebei kennen via onze grootouders. Toen we dat in twee stemmen zongen, zei onze regisseuse: ‘Daar moeten jullie iets mee doen.’ Dan hebben we op het Feniks Festival voor de eerste keer Een zoen van toen gebracht. We kunnen die optredens niet meer missen. Astrid, Stijn en ik krijgen hier veel energie van.’

Stokman en Vos richten zich nu op bewoners van woonzorgcentra en families in culturele centra. ‘In woonzorgcentra zingen we voor mensen die niet meer naar een concert kunnen gaan. Soms rollen ze mensen op bed de zaal binnen’, zegt Devos. ‘We hebben wonderen gezien. Een vrouw die maanden depressief was, is beginnen te lachen en dansen op ons concert. Mensen herleven en halen herinneringen op.’

‘We zingen liedjes als De lichtjes van de Schelde, Twee motten van Dorus, maar ook O Mio Babbino Caro van Puccini, of Bart Kaëll. En we passen alle nummers in een verhaal. Het is heel interactief. We gaan in op reacties van het publiek en meezingen kan ook.'

Uit: de lijsterbes februari 2023

© Studio Caro

Stokman en Vos

Vrijdag 3 maart
14 uur - GC de Lijsterbes

Meer nieuws

  • Roosje Pertz opent het nieuwe cultuurseizoen

    04/09/26

    Misschien maakte je eerder al kennis met haar en haar humor in De Slimste Mens ter Wereld, Comedy Casino of De Tafel van Gert. Maar in september staat comédienne Roosje Pertz met haar debuutshow Goedgezind en flink gewoon bij ons in Kraainem. Op een nieuw cultuurseizoen!

  • Louis Van Lint - Visionaire schilder in Kraainem

    04/09/26

    Louis Van Lint wordt in 1909 in Sint-Joost-ten-Node geboren. Daar volgt hij vanaf zijn veertiende teken- en schilderlessen aan de academie. Terwijl hij in het bouwbedrijf van zijn vader werkt, ontdekt hij zijn liefde voor materialen. Hij start zijn schilderscarrière met traditionele figuratieve schilderkunst, gekenmerkt door een uitzonderlijk gevoel voor kleur en sfeer. In 1940 richt hij samen met Gaston Bertrand en Anne Bonnet La Route Libre op, een initiatief dat zijn inzet voor esthetische vrijheid benadrukt.

  • Thomas Cador van scouts Saint-Pancrace

    04/09/26

    Thomas Cador woont samen met zijn echtgenote Candice en hun drie kinderen in Sint-Stevens-Woluwe, op 200 meter van de grens met Kraainem. Hij heeft een bijzondere band met het verenigingsleven hier. Zowel de ouderraad van GBS De Klimboom als de Franstalige scouts Saint-Pancrace vormen een rode draad in het leven van zijn gezin.