Overslaan en naar de inhoud gaan

Gemeenschapskrant

Samen zingen tot morgenvroeg

08/11/24

Samen zingen. Zouden we dat niet beter wat meer doen? Na het zien van de theaterproductie Dag vreemde man antwoord je gegarandeerd ja op die vraag. Zo aanstekelijk en hartverwarmend is de voorstelling van Theater van A tot Z, waarbij een groep mensen van allerlei verschillende culturele achtergronden met veel overgave Nederlandstalige liedjes zingen.

Als we nu eens anderstalige nieuwkomers op een podium samenbrengen om in koor Nederlandse liedjes te zingen? Uit dat eenvoudige maar krachtige idee ontstond een muzikaal theaterproject. Vele avonden oefenden ze, zodat ze in 2015-2016 op tournee konden met de theaterproductie Gelukkig zijn. Het werd een groot succes. Niet alleen omdat het muzikale samenspel van die mensen met verschillende culturele achtergronden zo bijzonder klonk, maar ook omdat ze tussendoor openhartig over hun leven vertelden. Over wat hen naar België bracht. Wat hun dromen en verwachtingen zijn en hoe ze die proberen in te vullen. De combinatie van al die levensverhalen en vierstemming gezongen liedjes was een schot in de roos en voor herhaling vatbaar. Zo ontstond de voorstelling Dag vreemde man, naar het iconische liedje van Ann Christy.

Zingen is al heel lang een passie van Mihai Imbarus. Hij is onderhoudsmedewerker in GC de Zandloper (Wemmel) en zingt uit volle borst de Nederlandstalige liedjes mee. ‘In mijn jonge jaren was ik de zanger van een band in Roemenië. Toen ik 34 jaar geleden naar België kwam, ben ik blijven zingen. Ik beleef vandaag het mooiste muzikale project van mijn leven. De combinatie van zang, dans en theatrale expressie vind ik super. Ook de sfeer tussen de deelnemers is geweldig. We zijn vrienden geworden. We vormen als het ware een grote muzikale familie.’ Of Mihai zingen in het Nederlands moeilijk vindt? ‘Het was een horde die ik moest nemen, maar ik ben blij dat ik het gedaan heb. Het geeft me meer zelfvertrouwen om Nederlands te praten.’

Tekst: Nathalie Dirix
Foto: © Ilse Fimmers
Uit: lijsterbes november 2024

Meer nieuws

  • De Platenkast

    01/10/26

    Kelly Govaert is sinds de opening vorig najaar de verantwoordelijke van Ontmoetingscentrum Octopus, waar je terecht kan voor ontmoetingen, maaltijden, workshops en activiteiten. Ze bouwt er de activiteitenwerking uit en runt de noodwoningen op de eerste etage. Al wat voorafging, stond in het teken van dans en muziek.

  • When Heaven met Earth bezingt de liefde in De Loods

    01/10/26

    In het nieuwe cultuurseizoen zet de Lijsterbes met de programmering in De Loods in op interactie en dialoog met het publiek. Het eerste concert is meteen raak: When Heaven met Earth is het nieuwe project van Paulien Iris Rondou van Catbug en Gaëtan Vandewoude van Isbells. Verliefde, akoestische songs die je het best van heel dichtbij beluistert.

  • Monique en Dick van Repair Café Kraainem

    01/10/26

    Een helpende hand, die vind je in het Repair Café. Hier krijgen kapotte spullen een tweede leven én ontstaan ook nog eens mooie ontmoetingen tussen mensen. Monique François en Dick Nieuwenhuis, twee trouwe vrijwilligers van het eerste uur, namen ons mee achter de schermen.